Буяє наш «Пісенний сад» на Апеннінах

fcc.kiev.ua 20/06/2005 Новини
Буяє наш «Пісенний сад» на Апеннінах

Останньої декади червня співуча Італія гостинно зустріла лауреатів Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Пісенний сад», започаткованого Міжнародним благодійним фондом «Діти Чорнобиля за виживання». Срібноголосі зірочки України відгукнулися на запрошення тамтешньої асоціації «Ченто віладжи» взяти участь у Х Фестивалі естрадної пісні «Синтонія». Тим паче, це мистецьке свято розгорталось у мальовничому Чезано-Мадерно – своєрідному італійському Версалі в мініатюрі.
Наші юні вокалісти з першої ж хвилини зачарували вибагливу апеннінську публіку. А найбільше захопили глядачів наймолодші учасники українського співочого десанту, котрі ще не досягли 12-річного віку і тому виступали поза конкурсом. Розбурханий, наче вулик, зал закохався у маленьких донеччан Микиту Семеніхіна з його запальною «Гуцулянкою» та Аліну Башкіну, яка зворушила меломанів вокально-хореографічною композицією «Сірий цісар». А коли на сцену вийшов нетішинець Олег Зарицький з італійським шлягером «Фунікулер», стіни палацу «Барамео» здригнулися від шквалу оплесків. «Так натхненно і проникливо в Італії співали лише в далекі 60-70-ті роки минулого сторіччя», – вигукнув мер Чезано-Мадерно Паоло Вагі, вражений чудовим акапельним вокалом 11-річного «українського соловейка».
Справжній фурор очікував і на п’ятірку юних українців, внесених до офіційної заявки фестивалю. Журі відзначило третьою премією було житомирянку Анну Тиху з її ліричною «Солов’їною миттю» і Марічку Гошовську з Чернівців, яка подарувала всім нашу фольклорну перлину «Вербовая дощечка». Другу премію отримав дует Крістіни і Тараса Присяжнюків із суперхітом Володимира Івасюка «Тільки раз цвіте любов» в сучасному аранжуванні. Нікого не залишила байдужим і народна пісня «Під дубиною», якою полонила серця глядачів лауреатка головного призу ювілейного фестивалю «Синтонія» – чарівна білоцерківчанка Вероніка Мартинчук.
Під час перебування на італійській землі юні українці познайомилися з містами Монца, Бріанца і Брешіа, здійснили екскурсію до центру дитячих розваг «Гардаленд», відкрили для себе «королеву Адріатики» – Венецію. Наша делегація також відвідала храм Святого Обличчя Ісуса в Мілані, який об’єднує тамтешню українську громаду. Під час зустрічі із земляками, які нині мешкають в Італії, було передано у дар священику цього храму Олександру Лісовському серію фоторобіт «Діти помаранчевого майдану» Заключним акордом культурної програми став концерт лауреатів «Пісенного саду», який відбувся 28 червня у Мілані. Його учасників і глядачів вітав генеральний консул України в цьому місті Василь Швець.
Президент Міжнародного благодійного фонду «Діти Чорнобиля за виживання» Людмила Закревська, яка очолювала нашу делегацію в Італії, висловила щиру подяку асоціації «Ченто Віладжо» та її керівнику Вінченцо Базіліко, котрі опікувалися юними митцями України. «Ми сподіваємося, що добрий почин матиме гідне продовження, – підсумувала пані Закревська. – Наступного року чекаємо молодих італійських виконавців на нашому фестивалі «Пісенний сад». Тільки спільними зусиллями можемо реалізувати всі плани в ім’я майбутнього дитини – культурні, навчальні, оздоровчі».

Буяє наш «Пісенний сад» на Апеннінах Буяє наш «Пісенний сад» на Апеннінах